STOLARMIX
Zakład Stolarski został założony w 1976r, aczkolwiek korzeniami sięga do roku 1924 r. , jako firma rodzinna kultywująca tradycję stolarskie przechodzące z pokolenia na pokolenie. Od samego początku istnienia zakład zajmował się stolarstwem usługowym . Głównym kierunkiem zakładu jest wykonywanie drzwi i okien zabytkowych jak i współczesnych. Dodatkowym profilem , który wykształcił się z upływem czasu jest renowacja mebli, produkcja mebli biurowych , szaf z drzwiami przesuwnymi oraz parkietów o niepowtarzalnym wzornictwie.

O NAS

Przy produkcji naszych wyrobów w dużej mierze bazujemy na pracy warsztatowej wykonując wiele prac ręcznie, jak to miało miejsce w technologii czasów minionych. W dalszych pracach stolarskich opieramy się na nowoczesnych maszynach firmy FELDER, które to podwyższają jakość tworzonych przez nas realizacji. Nasze produkty często posiadają bogatą snycerkę i mnóstwo elementów o niepowtarzalnym wzornictwie, co daje dużą indywidualność naszych realizacji.

Nasze wykonawstwo to:

 1. Okna zabytkowe i współczesne : krosnowe , skrzynkowe, ościeżnicowe polskie, pół skrzynkowe a także zespolone ( ramiaki klejonka, szyby k1.1) oraz zespolone typ szwedzki. Okna te mają różne formy od prostych po łukowe.
 2. Drzwi zabytkowe i współczesne, których wykonawstwo opieramy w dużej mierze na odtwarzaniu według już istniejących lub też na starych dokumentach i fotografiach . Przy wykonywaniu nowych drzwi bazujemy na starych wzorcach.
 3. Prace stolarsko- renowacyjne , nie tylko stolarki otworowej, ale również stolarki znajdującej się wewnątrz budynków jak: boazerie , sufity drewniane oraz wszelkiego rodzaju elementy z drewna.
 4. Meble biurowe wg indywidualnych zamówień,
 5. Szaf z drzwiami przesuwnymi firm: SEVROL , KOMANDOR , SENATOR
 6. Parkiety na indywidualne zamówienia o niepowtarzalnych wzorach wg indywidualnych zamówień.
 7. Renowacja starych mebli

Tworząc nasze wyroby bazujemy na takich surowców jak : dąb , jesion, buk, sosna, modrzew, sipo, merantii oraz wielu innych gatunkach wg indywidualnych potrzeb, natomiast meble wykonywane są z różnorodnych materiałów jak : płyta, drewno, okleiny, ratan, bambus itp. w bogatej kolorystyce i różnorodności form.

Przy wykonywaniu stolarki zabytkowej utrzymujemy ścisłą współpracę zarówno z konserwatorami zabytków - miejskimi jak i wojewódzkimi.

Naszymi klientami są: osoby fizyczne , firmy budowlano - remontowe , wspólnoty mieszkaniowe , zarządcy wspólnot mieszkaniowych , Instytucje Państwowe, Urzędy Powiatowe , Urzędy Gmin , Urzędy Wojewódzkie , szkoły, placówki Kulturalno – Oświatowe, itp.


Współpracujemy z następującymi firmami:

 • Pracownią projektancko-nadzorującą , która posiada wszystkie potrzebne uprawnienia do projektowania , nadzoru i realizacji wszystkich projektów wykonywanych przez nas prac w obiektach zabytkowych, o ile istnieje taka potrzeba.
 • Odlewnią metali kolorowych , zajmującą się projektowaniem i odlewami różnych elementów z mosiądzu takich jak : szyldy , klamki oraz różnego rodzaju okucia potrzebne do wykończenia stolarki otworowej.
 • Pracownią ślusarstwa artystycznego , która wykonuje różnego rodzaju zawiasy i zasuwnice zabytkowe , o dużych rozmiarach. Zawiasy są łożyskowane i posiadają samoistne smarowanie wewnętrzne oraz mogą przenosić ciężar skrzydła nawet do 300 kg.
 • Pracownią kowalstwa artystycznego, która dostarcza nam różnego rodzaju elementy kute potrzebne do wykończeń ozdobnych.
projektowanie stron www, sklepy internetowe